BIP
Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych
Aktualności
Inauguracyjne rozprowadzenie nowego Komendanta CPdMZ  płk Pawła Chabielskiego
28.11.2017

- Chcę żebyście wiedzieli, że stawiam na trzy obszary działania: rozwój osobisty, rozwój jednostki i jej wizerunek – tymi słowami zwrócił się do zebranych na placu apelowym żołnierzy, pracowników resortu obrony narodowej, elewów służby przygotowawczej Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach na inauguracyjnym rozprowadzeniu nowy Komendant płk Paweł Chabielski.

 

Uroczysta zbiórka miała miejsce w dniu 27 listopada br. na kieleckiej Bukówce.

 

Rozwijając swoją myśl i nakreślając wizje działania jednostki w najbliższym okresie, jak też w późniejszej perspektywie Komendant podkreślił, że podnoszenie kwalifikacji przez podległych mu żołnierzy i pracowników jest gwarancją dalszego rozwoju jednostki.

 

- Chcę, ażeby każdy z Was chciał się rozwijać i podnosić swoje kwalifikacje. Chcę żebyście uczestniczyli w kursach, szkoleniach i konferencjach, tak w kraju jak i za granicą, aby zgłębiać wiedzę i dostarczać nowych spostrzeżeń i rozwiązań. Chcę również żebyście byli kreatywni, samodzielni, nie pozbawieni myślenia, zaangażowani w to co robicie, a przede wszystkim żebyście mieli dobre relacje i dawali innym wsparcie – dodał.

 

Płk Chabielski podkreślił także, że nieszablonowe myślenie i otwarcie na nowe wyzwania pozwoli na rozwój Centrum, a dobry wizerunek, który dotąd miała jednostka należy jeszcze rozwijać dodając do niego nowe elementy.

 

- To właśnie dzięki Wam możemy zwiększyć możliwości Centrum, zoptymalizować jego funkcjonowanie, zmienić to co możliwe, zaadoptować to czego zmienić się nie da. Potrzebuję Waszego nieszablonowego myślenia i otwarcia na to co nowe – kontynuował swoją myśl.

 

- I ostatnie – dobry wizerunek jednostki. Jak dotąd Centrum jest postrzegane przez pryzmat oddanej krwi, służby elewów oraz zaangażowania Klubu. Nie mówię, że jest to złe, ale ta jednostka ma dużo większy potencjał i tym potencjałem jesteście Wy. Chcę, aby każdy z Was poczuł, że  ta jednostka należy do niego i jest w stanie swoją osobą świadczyć o jej wielkości – zakończył Komendant.

 

Uroczystą zbiórkę zakończyła defilada pododdziałów.

kpt.dr inż. Kamila Kreis


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych