BIP
Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych
Aktualności
Andrzejkowa akcja honorowego krwiodawstwa w CPdMZ
01.12.2017
Po raz dziewiąty w tym roku Klub HDK 500 działający przy CPdMZ zorganizował akcję honorowego krwiodawstwa, która odbyła się w dniu 30 listopada br. na terenie Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach.

- Nie dawno świętowaliśmy tysiąc litrów oddanej krwi od początku działalności klubu, w tym roku mamy już oddane 405 litrów, nie licząc dzisiejszej akcji. Mam nadzieję, że do końca 2017 roku uzbiera się 500 litrów, byłyby to swoiste imieniny naszego klubu HDK 500 – mówi koordynator wszystkich akcji honorowego krwiodawstwa odbywających się w Centrum na Bukówce st. chor. sztab. Wojciech Lasia.

 

W andrzejkowej zbiórce krwi udział wzięło 71 osób, w tym żołnierze i pracownicy resortu obrony narodowej CPdMZ. Jak zawsze trzon honorowych krwiodawców stanowili elewi odbywający na Bukówce służbę przygotowawczą.

 

- Oddaję krew po raz czwarty, ale wciąż boję się tego, że gdy spojrzę na wbitą igłę to zemdleję, ale od czego ma się kolegów z plutonu, którzy w tym trudnym momencie opowiadają dowcipy i sprawiają, że zapominam o niedogodnościach – śmieje się szer. elew Oliwia Bińczyk.

 

Tegorocznym rekordzistą jeśli chodzi o ilość oddanej krwi jest nowy Komendant CPdMZ płk Paweł Chabielski, który na swoim koncie w tym roku uzbierał już 4,2 litrów tego cennego leku. Nie ustępuje mu zastępca płk Grzegorz Wtykło, drugi na liście rekordzistów Klubu HDK 500. Obaj dowódcy oddali w tym dniu krew razem ze swoimi żołnierzami.

 

Kolejna akcja krwiodawstwa na kieleckiej Bukówce planowana jest na dzień 15 grudnia br. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy. Pomóżcie nam świętować imieniny Klubu!

kpt.dr inż. Kamila Kreis


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych