BIP
Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych
Aktualności
Kombatanci ziemi świętokrzyskiej uhonorowani przez Komendanta Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych
13.04.2018

Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych realizuje plan przedsięwzięć związanych ze stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości. Umożliwienie zwiedzania koszar to wspaniała inicjatywa, która spotkała się z ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców województwa świętokrzyskiego.

 

Dzień otwarty koszar to doskonała lekcja patriotyzmu, gdyż oprócz sprzętu i wyposażenia, historii i tradycji gośćmi Centrum  byli Kombatanci II Wojny Światowej, bohaterowie walk o niepodległość. Komendant CPdMZ płk Paweł Chabielski uroczyście wręczył błękitne berety Kombatantom, aby uczcić ich poświęcenie w szerzenie pokoju na świecie. Był to także symboliczny gest łączenia się Kombatantów z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych.

 

 „Jestem bardzo szczęśliwy, że praca żołnierzy Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych jest widoczna i doceniana przez środowisko cywilne. Cieszę się także z obecności Kombatantów II Wojny Światowej, którzy zaszczycili nas swoją obecnością.” – powiedział Komendant Centrum płk Paweł Chabielski.

por. Katarzyna Rzadkowska


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych