BIP
Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych
Aktualności
13.04.2018
W ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę żołnierze z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych zorganizowali "Dzień otwartych koszar".

„Chcemy pokazywać naszą obecność wśród społeczeństwa. Cieszę się, że wśród naszych gości znaleźli się zarówno starsi, jak i najmłodsi mieszkańcy naszego miasta i województwa. Łączenie pokoleń dzięki wojskowości, to prawdziwa lekcja patriotyzmu.” – powiedział Komendant CPdMZ płk Paweł Chabielski.

 

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się makieta śmigłowca Mi-24. Wszyscy przybyli goście mogli zapoznać się z salą tradycji Centrum, ze sprzętem oraz wyposażeniem, którym na co dzień dysponują żołnierze, a także z wyposażeniem sanitarki wojskowej, patrolu rozminowania oraz żandarmerii wojskowej. Była to także doskonała okazja, aby zobaczyć „salę afgańską”, która wykorzystywana jest podczas ćwiczeń i kursów dla żołnierzy wyjeżdżających na misje.

 

Podczas „Dnia otwartych koszar” Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych odwiedzili: Szkoła Podstawowa nr 35 w Kielcach, Szkoła Podstawowa nr 33 w Kielcach, Niepubliczne Przedszkole Językowe w Kielcach, ZSP w Końskich, Stowarzyszenie ”Ruch Wspólnot Obronnych”, Studenci Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie, Młodzież z Ośrodka Wychowawczego w Rembowie, Szkoła Podstawowa w Bodzentynie, uczniowie klas mundurowych ZDZ w Kielcach oraz Członkowie Świętokrzyskiego Porozumienia Kombatantów i Osób Represjonowanych z okresu II Wojny Światowej.por. Katarzyna Rzadkowska


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych