BIP
Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych
Aktualności
Kieleccy saperzy mają
16.04.2018
Zmiana pogody to nie tylko lżejsze kurtki i płaszcze, to także czas wytężonej pracy na roli, prac budowlanych czy drogowych. Rolnicy wyjeżdżają w pole i w trakcie pracy znajdują wiele materiałów niebezpiecznych pochodzących z czasów wojennych.

W dniach 09 – 10 kwietnia saperzy z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach otrzymali osiem zgłoszeń o wykryciu podczas prac polowych przedmiotów niebezpiecznych pochodzących z okresu II Wojny Światowej. W trakcie interwencji podjęli i zabezpieczyli sześć sztuk granatów przeciwpancernych kal. 82 mm oraz 12 sztuk pocisków artyleryjskich kal. 76 mm.  Podjęte przedmioty zostały znalezione w rejonie przyczółka sandomierskiego, gdzie w czasie II Wojny Światowej toczyły się zacięte walki.

 

„31 Patrol Rozminowania z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych stanowi bardzo ważny element funkcjonowania naszej jednostki. Zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim mieszkańcom województwa świętokrzyskiego to nasz żołnierskie obowiązek.” – powiedział Komendant CPdMZ płk Paweł Chabielski.

por. Katarzyna Rzadkowska


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych