BIP
Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych
Aktualności
Wartownicy zakończyli szkolenie w Kielcach
16.04.2018

Elewi kompanii szkolenia służby przygotowawczej – specjalność wartownik – zakończyli swoją pierwszą przygodę z wojskiem. Podczas uroczystego apelu Komendant Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych wz. ppłk Grzegorz Wtykło pożegnał żołnierzy przeniesionych do rezerwy.

 

Ponad trzy miesiące trwał okres szkolenia podstawowego dla wartowników, którzy będą starać się o przyjęcie do zawodowej służby wojskowej. „Wracajcie bezpiecznie do waszych domów i rodzin. Pamiętajcie o tym, że składając przysięgę wojskową staliście się ambasadorami Polskich Sił Zbrojnych. Służcie naszej Ojczyźnie wszędzie tam, gdzie podejmujecie jakąkolwiek pracę.” – powiedział ppłk Wtykło.

 

W imieniu żegnających się elewów głos zabrał szer. Elew Marek Czuma, który dziękując wszystkim dowódcom tak wyraził się o służbie w CPdMZ: „Każdy z nas podczas szkolenia miał lepsze i gorsze momenty, jednak jestem przekonany, że to właśnie pokonywanie słabości i przekraczanie swoich granic podczas tych gorszych momentów budowało w nas charakter żołnierza.”

 

„W imieniu odchodzących elewów dziękuję za umożliwienie  odbycia służby przygotowawczej i złożenia naszej przysięgi wojskowej w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych” – dodał szer. Czuma.

 

Komendant Centrum wręczył wyróżniającym się żołnierzom odznaki „Wzorowy elew” oraz podziękowania za honorowe oddawanie krwi. Uroczystość zakończyła defilada wojskowa.

por. Katarzyna Rzadkowska


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych