BIP
Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych
Aktualności
Korespondenci wojenni ukończyli kurs w Kielcach
20.04.2018
W piątek, 20 kwietnia zakończył się kurs dla dziennikarzy-kandydatów na korespondentów wojennych. Uczestnicy otrzymali certyfikaty od Komendanta Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych.

Kurs dla kandydatów na korespondentów wojennych daje możliwość zweryfikowania swoich planów związanych z wyjazdem w rejon działań wojennych. Dziennikarze stacji telewizyjnych, prasy i radia, dowiedzieli się jak współpracować z wojskiem. To umiejętność szczególnie przydatna w rejonach, gdzie dochodzi do konfliktów czy użycia broni przez walczące strony. Zasady bezpiecznego zachowania w takich warunkach to podstawa kursu.

 

Barwną postacią, która wzbogaciła kurs był Bartosz Opania. Aktor jako uczestnik kursu był pod wrażeniem organizacji i przygotowania zajęć. „Żołnierze, którzy tworzyli tzw. „podgrywkę” wykazali się naprawdę dużymi umiejętnościami aktorskimi. Cieszę się, że mogłem poznać żołnierzy, którzy mają doświadczenie w pracy poza granicami kraju i jestem wdzięczny instruktorom za przekazaną wiedzę.” – powiedział aktor. Kurs ten pozwala poznać nie tylko elementy survivalowe ale daje możliwość nabycia nowej wiedzy o sobie samym – dodał Bartosz Opania.

 

Jak podkreśla płk Paweł Chabielski, to czego nauczyli się na kursie jest tylko namiastką sytuacji, w jakich dziennikarze mogą się znaleźć w przyszłości.

por. Katarzyna Rzadkowska


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych