BIP
Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych
Aktualności
CIMIC Field Worker/ Staff Worker Course rozpoczęty w CPdMZ
13.06.2018

Międzynarodowy Kurs Współpracy Cywilno-Wojskowej trwa dwa tygodnie i składa się z części teoretycznej i praktycznej. Kursanci zapoznawani są ze specyfiką współpracy cywilno-wojskowej. Poprzez liczne zajęcia związane z wielowymiarowością środowiska cywilnego, świadomością międzykulturową, a także działalnością organizacji międzynarodowych, czy pozarządowych uczestnicy poznają środowisko pracy, w jakim funkcjonują żołnierze CIMIC.

 

W tegorocznym kursie udział biorą żołnierze z Czech, Kanady, Polski, Stanów Zjednoczonych, Ukrainy i Wielkiej Brytanii. Zajęcia przygotowywane są przez instruktorów z Australii, Holandii, Niemiec, Słowenii, Włoch, Stanów Zjednoczonych oraz Polski.

 

„Świadomość funkcjonowania żołnierzy w tak złożonym środowisku, jakie mamy w dzisiejszych czasach, jest niezwykle istotna, by prawidłowo wykonywać swoje zadania. Międzynarodowy wymiar tego kursu pozwala uczestnikom wymieniać się doświadczeniami, jak również sprawdzić siebie w pracy z zagranicznymi partnerami” – powiedział komendant Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych płk Paweł Chabielski.

 

 

***

 

Kurs NATO CIMIC Field Worker/ Staff Worker przygotowuje uczestników do wykonywania zadań w składzie zarówno elementów taktycznych, jak i sztabowych. Organizowany jest w kilku państwach Europy, a merytoryczny nadzór nad Kursem sprawuje CIMIC Centre of Excellence w Hadze.por. Katarzyna Rzadkowska


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych