BIP
Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych
Aktualności
XXIII Konferencja Międzynarodowego Stowarzyszenia Centrów Szkolenia na Potrzeby Operacji Pokojowych (IAPTC) w Egipcie
28.09.2017

W dniach 11-14 września 2017 roku w Kairze (Egipt) odbyła się XXIII konferencja Międzynarodowego Stowarzyszenia Centrów Szkolenia na Potrzeby Operacji Pokojowych (IAPTC).

 

Tematem kongresu, w którym udział wzięło ponad 260 przedstawicieli centrów szkolenia, akademii, dowództw, sztabów, ministerstw i organizacji międzynarodowych z całego świata było „Zintegrowane szkolenie w zakresie utrzymywania pokoju w wieloaspektowym środowisku operacji”.

 

Przedstawicielem Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach był szef wydziału szkolenia ppłk Paweł Chabielski oraz mjr Marcin Matczak, pełniący obowiązki szefa sekcji szkolenia ds. kulturowych.

 

Głównym celem konferencji była debata nad problematyką zintegrowanego szkolenia kontyngentów wojskowo – policyjno – cywilnych, przewidzianych do udziału w misjach pokojowych.  

 

Konferencja zakończyła się podsumowaniem jej przebiegu oraz wyborem nowych władz IAPTC. Oficjalnie przekazano również odpowiedzialność, za przygotowanie kolejnej konferencji, która odbędzie się na jesień 2018 roku w Nowej Zelandii.

 

Tekst: mjr Marcin Matczak

Zdjęcia: Karol Leśniak

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych