Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
29 listopada 2019
„Edukacja Wojskowa” w CPdMZ
W czwartek, 28 listopada br. na obiektach szkoleniowych Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych odbyły się kolejne zajęcia w ramach Programu „Edukacja Wojskowa”, opracowanego przez Ministerstwo Obrony Narodowej dla szkół prowadzących klasy wojskowe.


Podczas szkolenia, uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Wodzisławiu zostali zapoznani z historią, tradycjami oraz zadaniami Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych oraz wzięli udział w zajęciach praktycznych, między innymi ze szkolenia strzeleckiego, medycznego oraz topografii.

Największym zainteresowanie wśród młodzieży cieszyło się szkolenie z topografii i poznawanie najprostszych sposobów wykonywania pomiarów w terenie. 

W Sali Odpraw im. gen. broni Tadeusza Buka, saper z 31 Patrolu Rozminowania zaprezentował sprzęt saperski oraz zapoznał uczniów z procedurami zgłaszania znalezienia przedmiotów wybuchowych lub niebezpiecznych.

„Wszyscy uczniowie klas mundurowych wykonując w czasie szkolenia poszczególne ćwiczenia i zadania wykazywali ogromne zaangażowanie i duży potencjał. Zajęcia tego rodzaju cieszą się wśród nich dużą popularnością, ponieważ dają uczniom przedsmak prawdziwej służby wojskowej”. – podkreślił  major Andrzej Szostak.

 

generuj pdf
Kontakt

Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach
Wojska Polskiego 300
25-205 Kielce
tel. 261174300
fax. 261174330
cpdmz@ron.mil.pl

    
  • english version
  • BIP