Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
12 marca 2021
Kandydaci na obserwatorów wojskowych szkolili się w CPdMZ
W piątek, 12 marca 2021 roku w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych zakończył się XXVIII Międzynarodowy Kurs Obserwatorów Wojskowych.

W trakcie trzytygodniowego szkolenia kandydaci na obserwatorów wojskowych zostali zapoznani z procedurami obowiązującymi podczas realizacji zadań mandatowych w ramach misji organizacji międzynarodowych. Poznali procedury łączności, zagrożenia minowe, prawo konfliktów zbrojnych, nauczyli się czytania i korzystania z map, posługiwania się GPS, współpracy z mediami, a także prowadzenia negocjacji między spornymi stronami.

Kursanci doskonalili również umiejętności pozyskiwania i sprawdzania informacji, prowadzenia obserwacji terenu ze śmigłowca i pojazdu oraz patrolowania.

Kluczową częścią kursu były ćwiczenia praktyczne, przygotowane tak, aby w najbardziej rzeczywisty sposób odzwierciedlić sytuacje, jakie mogą mieć miejsce podczas realizacji zadań w najbardziej niebezpiecznych rejonach świata.

Uroczyste zakończenie XXVIII Międzynarodowego Kurs Obserwatorów Wojskowych odbyło się w Sali Tradycji, gdzie zastępca komendanta CPdMZ, w zastępstwie ppłk Marcin Komarowski podziękował kadrze dydaktycznej za wysoki poziom przeprowadzenia szkolenia, a przyszłym obserwatorom wojskowym życzył wielu sukcesów w realizacji zadań podczas misji poza granicami kraju.

generuj pdf
go-up
Kontakt

Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach
Wojska Polskiego 300
25-205 Kielce
tel. 261174300
fax. 261174330
cpdmz@ron.mil.pl

    
  • english version
  • BIP