Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
06 kwietnia 2021
Żołnierze z CPdMZ wspierają personel medyczny w walce z COVID-19
Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych od początku pandemii aktywnie uczestniczy w działaniach mających na celu walkę z epidemią COVID-19.

Żołnierze z jednostki na kieleckiej Bukówce, w ramach akcji „Trwała odporność” codziennie wspierają pracowników służby zdrowia w jednoimiennym Szpitalu Powiatowym w Skarżysku-Kamiennej oraz w Zespole Opieki Zdrowotnej w Pińczowie.

Żołnierze odpowiedzialni są m.in. za zbieranie danych epidemiologicznych, ocenę ciepłoty ciała, koordynację triageu pacjentów, udzielanie informacji dotyczących przyjęć i funkcjonowania szpitali, a także pomoc w pracach administracyjno-biurowych.

Oprócz wsparcia szpitali żołnierze z CPdMZ cyklicznie organizują zbiórki krwi, odpowiadając na zwiększone w czasie pandemii zapotrzebowanie na ten drogocenny lek.

Chcąc zapewnić bezpieczeństwo sobie oraz osobom, z którymi mają bezpośredni  kontakt, żołnierze z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych rozpoczęli również szczepienia przeciwko COVID-19. Szczepienia to najskuteczniejsza forma przeciwdziałania skutkom zakażenia SARS-CoV-2 oraz szansa na opanowanie panującej pandemii.

generuj pdf
go-up
Kontakt

Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach
Wojska Polskiego 300
25-205 Kielce
tel. 261174300
fax. 261174330
cpdmz@ron.mil.pl

    
  • english version
  • BIP