Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
06 sierpnia 2019
SPOTKANIE KIELECKIEGO CIMIC Z LOKALNĄ SPOŁECZNOŚCIĄ
W dniu 02.08.2019r. w Field House BREZOWICA - miejscu stacjonowania polskiego Zespołu Łącznikowo Monitorującego - LMT, miało miejsce spotkanie przedstawicieli międzynarodowych sił KFOR oraz przedstawicieli lokalnej społeczności zamieszkującej gminę STRPCE, która wraz z gminą KACANIK oraz HANI I ELEZIT jest strefą odpowiedzialności polskiego Zespołu Łącznikowo Monitorującego - LMT.

W spotkaniu uczestniczyli: Dowódca JRD-W, Szef LMT CC, polski Zespół Łącznikowo Monitorujący - LMT oraz przedstawiciele lokalnej społeczności zamieszkującej na terenie gminy STRPCE. Podczas spotkania zostały poruszone problemy z jakimi borykają się na co dzień mieszkańcy gminy. Spotkanie było zainicjowane przez ludność lokalną, co świadczy o dużym zaufaniu do żołnierzy KFOR i chęci powierzania im swoich codziennych problemów.

Po zakończeniu spotkania Dowódca JRD-W, pułkownik Musa UNSAL podkreślił, że zadania realizowane przez polski Zespół Łącznikowo Monitorujący XL zmiany PKW KFOR są bardzo ważne dla działających pod auspicjami NATO międzynarodowych sił KFOR oraz podziękował za wysoki poziom zadań realizowanych przez polskich żołnierzy, pomimo złożonej sytuacji politycznej i społecznej panującej w tym regionie, a w szczególności w gminie STRPCE, która jest wieloetniczną gminą zamieszkiwaną przez ludność serbską, albańską oraz romską.

Codzienna działalność polskiego Zespołu Łącznikowo - Monitorującego to tworzenie i utrzymywanie bezpośredniej więzi pomiędzy siłami KFOR, a przedstawicielami lokalnej administracji, organizacjami rządowymi i pozarządowymi oraz mieszkańcami Kosowa. Współpraca, która jest realizowana poprzez cykliczne spotkania, dobrze służy wzajemnym relacjom oraz budowaniu zaufania do międzynarodowych sił KFOR. Dzięki takiemu podejściu polscy żołnierze zyskują sympatię i szacunek oraz mogą skutecznie reagować na problemy lokalnych społeczności, zapobiegać ewentualnym konfliktom oraz kreować pozytywny wizerunek polskich sił zbrojnych.

 

generuj pdf
go-up
Kontakt

Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach
Wojska Polskiego 300
25-205 Kielce
tel. 261174300
fax. 261174330
cpdmz@ron.mil.pl

    
  • english version
  • BIP