Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
13 sierpnia 2019
CPdMZ z akcją „Wojskowe Wyzwanie” w Ostrowcu Świętokrzyskim
W niedzielę, 11 sierpnia Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych zorganizowało kolejną edycję akcji „Wojskowe Wyzwanie” w Ostrowcu Świętokrzyskim. Zajęcia odbywały się na terenie Ośrodka Sportowo – Rekreacyjnego MICHAEL.


Do zadań przystąpiło ponad 20 ochotników. Wszystkich uczestników kampanii przywitał ppłk. Marcin Komarowski. Jak zaznaczył: „Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych to jednostka wojskowa , która jako jedyna w Polsce organizuje już drugą edycję akcji „Wojskowe Wyzwanie”. Wychodząc naprzeciw dużemu zainteresowaniu pierwszą edycją, dajemy możliwość zapoznania się z kunsztem wojskowym również osobom spoza Kielc, które z różnych względów nie mogły uczestniczyć w akcji na terenie jednostki w Kielcach”.   

Zajęcia rozpoczęły się o godzinie 13.00 i były realizowane na 6 podpunktach szkoleniowych: zapoznanie ze stopniami wojskowymi, zajęcia z musztry, topografii, celowania z wykorzystaniem urządzenia szkolno-treningowego, posługiwania się środkami ochrony przed skażeniami oraz bieg w hełmie i kamizelce taktycznej na czas i zajęcia sportowe. W punkcie  promocyjno-informacyjnym zainteresowani mieli okazję uzyskać szczegółowe informacje na temat możliwości wstąpienia do wojska. 

„Postanowiłam, że spróbuję, ponieważ od dziecka zawsze marzyłam, żeby założyć mundur, więc stwierdziłam, że sprawdzę jak to wszystko wygląda. Każde zadanie jest bardzo ciekawe, a zarazem trudne. Wydaje się to dużo prostsze. Natomiast, jeżeli już faktycznie przychodzi do realizowania tego ćwiczenia, no to czasami pojawiają się różne kłopoty”. – zaznaczyła Joanna Kuczyńska, uczestniczka „Wojskowego Wyzwania”.

Na zakończenie akcji każdy z biorących udział w zajęciach otrzymał pamiątkowy dyplom oraz upominki.

Dołączona galeria zdjęć: CPdMZ z akcją „Wojskowe Wyzwanie” w Ostrowcu Świętokrzyskim
generuj pdf
Kontakt

Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach
Wojska Polskiego 300
25-205 Kielce
tel. 261174300
fax. 261174330
cpdmz@ron.mil.pl

    
  • english version
  • BIP