Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
03 września 2019
CPdMZ na Targach MSPO
Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach, jak co roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem zarówno żołnierzy jak i osób cywilnych. Od 27 lat jest miejscem prezentacji największych dokonań Sił Zbrojnych z całego świata. W tym roku wydarzenie rozpoczęło się pod znakiem Wystawy Narodowej Stanów Zjednoczonych i 20. Jubileuszu Wystawy Sił Zbrojnych. W trakcie zaledwie kilku dni zaprezentuje się 607 wystawców z 31 krajów.


27. Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego otworzył Prezydent RP Andrzej Duda.

„Bardzo się cieszę, że mogę dzisiaj otworzyć 27. Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego i 25. Międzynarodowe Targi Logistyczne. To ogromnie ważne wydarzenie, wydarzenie na skalę europejską." – podkreślił Prezydent RP.

Na targach można zobaczyć sprzęt pancerny, rakietowy, śmigłowce, materiały wybuchowe. Wśród Sił Zbrojnych RP swoje stanowisko prezentuje Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych.

„W tym roku, po raz pierwszy Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych ma swoje własne stoisko. Na stoisku tym prezentujemy historię naszego Centrum, dorobek szkoleniowy, dorobek misyjny. Mamy czym się pochwalić. Przedstawiamy również jeden z elementów szkoleniowych, jakim jest makieta, za pomocą której szkolimy naszych żołnierzy, oficerów taktycznych Zespołu Wsparcia, w jaki sposób analizować środowisko cywilne w rejonie operacji.” – powiedział Komendant CPdMZ, płk Paweł Chabielski.

Jak zaznaczył ppłk Marcin Komarowski „Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych odpowiedzialne jest za działalność szkoleniową, a także za współpracę cywilno – wojskową w kraju, jak i zagranicą. Do głównych zadań realizowanych w kraju jest przygotowanie żołnierzy do wykonywania zadań zgodnie z przeznaczeniem. W obecnej chwili, nasi żołnierze realizują również zadania w różnych kontyngentach wojskowych, zespołowo lub indywidualnie.”

W tym roku po raz pierwszy od 10 lat Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych kieruje swoich żołnierzy na misję pokojową do Libanu. Komendant CPdMZ, płk Paweł Chabielski podkreślił, że „jesteśmy jednostką wyspecjalizowaną, która przygotowuje żołnierzy wszystkich kontyngentów wojskowych poza granice naszego kraju pod względem specjalistycznym. W tym roku Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych obchodzi 30-lecie istnienia, w związku z tym w dniach 18-20 września odbędą się uroczyste obchody święta naszej jednostki.”

Targi potrwają do 6 września br., natomiast 7 września ekspozycja otwarta będzie dla publiczności.

 

Dołączona galeria zdjęć: CPdMZ na Targach MSPO
generuj pdf
Kontakt

Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach
Wojska Polskiego 300
25-205 Kielce
tel. 261174300
fax. 261174330
cpdmz@ron.mil.pl

    
  • english version
  • BIP