Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
04 września 2019
Żołnierze oraz pracownicy ron CPdMZ na MSPO
Tegoroczne targi obronne prezentują najnowszy sprzęt wojskowy z całego świata. Jak zaznaczył prezydent RP Andrzej Duda, wystawa robi ogromne wrażenie. Podstawą jest zapewnić żołnierzom bezpieczeństwo. „Najważniejsze zadanie to zapewnić warunki, by żołnierze mogli sprawnie wykonywać swoje obowiązki i bezpiecznie wracać do domu. Przemysł zbrojeniowy ma zapewnić maksymalne bezpieczeństwo”. W Targach Kielce można obejrzeć wszystko, co niezbędne do funkcjonowania służb mundurowych.


4 września 2019 r. Targi MSPO odwiedzili żołnierze i pracownicy resortu obrony narodowej z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych. Na samym początku zwiedzający udali się na stoisko swojej jednostki – Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych, następnie wyruszyli oglądać inne stoiska przygotowane w ramach 27. Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego.

Dużym zainteresowaniem wśród żołnierzy cieszyły się śmigłowce Boeing CH-47 Chinook, Boeing AH-64E Apache, Sikorsky UH-60 Black Hawk. Boeing CH-47 Chinook to wielozadaniowy, dwusilnikowy śmigłowiec produkcji amerykańskiej. Armia używa go do transportu, w lotnictwie pasażerskim, gaszenia pożarów lasów. Model wykorzystywany jest także do zaopatrywania platform wiertniczych.

Pracownicy Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych zainteresowani byli między innymi: hydrografiką, systemem napędzania środków transportu wodorem, a także nowoczesną bronią do walki z dronami – systemem LANCA. Urządzenie zostało stworzone w celu ochrony przed statkami bezzałogowymi, które trafiły do arsenału grup terrorystycznych. Wygląda jak pistolet, a zamiast lufy zakończony jest anteną, dzięki której przerywane jest połączenie radiowe pomiędzy dronem a sterującym pilotem.

Żołnierze oraz pracownicy resortu obrony narodowej Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych dzięki wizycie na Targach MSPO mogli poszerzyć swoje zainteresowania.

Dołączona galeria zdjęć: Żołnierze oraz pracownicy ron CPdMZ na MSPO
generuj pdf
Kontakt

Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach
Wojska Polskiego 300
25-205 Kielce
tel. 261174300
fax. 261174330
cpdmz@ron.mil.pl

    
  • english version
  • BIP