Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
09 września 2019
Elewi z CPdMZ otrzymali broń
W poniedziałek, 9 września br. podczas uroczystej zbiórki na placu apelowym komendant Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych płk Paweł Chabielski wręczył broń elewom kompanii szkolenia służby przygotowawczej.

„Rozpoczęliście intensywne szkolenie. Już za trzy miesiące staniecie się częścią systemu obronnego państwa, elementarnym ogniwem, które w przypadku konieczności jego użycia w sytuacjach kryzysowych, stanowić będzie bastion trudny do pokonania” - powiedział komendant CPdMZ płk Paweł Chabielski.

„Niech ta broń, którą otrzymacie służy Wam wyłącznie do utrzymania pokoju i bezpieczeństwa naszego kraju” – dodał płk Chabielski.

Wyróżnionymi, którzy uroczyście otrzymali broń byli:

- szer. elew. Sławomir Kołosowski

- szer. elew Adrian Majewski

- szer. elew Wojciech Miś

- szer. elew Arkadiusz Bodziak

„Otrzymanie broni z rąk komendanta Centrum jest dla mnie wyróżnieniem oraz dużym zaszczytem. Mam nadzieję, że służba w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych przygotuje mnie pod względem fizycznym i merytorycznym oraz będzie dla mnie przepustką do podjęcia zawodowej służby wojskowej” – powiedział szer. elew. Sławomir Kołosowski po uroczystym wręczeniu bronil.

W Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych szkoli się 145 elewów, z czego połowa to kobiety. Żołnierze przez najbliższe trzy miesiące będą poznawać tajniki wojskowego życia.

Uroczysty apel był także okazją do wręczenia aktów mianowania na wyższe stopnie wojskowe. Do korpusu oficerów starszych dołączyli mjr Robert Rząca oraz mjr Krzysztof Chudziński. Serdecznie gratulujemy.

 

generuj pdf
go-up
Kontakt

Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach
Wojska Polskiego 300
25-205 Kielce
tel. 261174300
fax. 261174330
cpdmz@ron.mil.pl

    
  • english version
  • BIP