Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
30 września 2019
NATO CIMIC FIELD/STAFF WORKER COURSE rozpoczęty w CPdMZ
Przez najbliższe dwa tygodnie w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych szkolić się będą oficerowie i podoficerowie z krajów członkowskich NATO, zajmujący się problematyką cywilno-wojskową.

W kursie trwającym od 30 września do 11 października br. weźmie udział 27 żołnierzy z Polski, Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Francji, Włoch, Czech, Niemiec, Belgii, Litwy oraz Ukrainy.

 


Głównym zamierzeniem szkolenia jest zapoznanie uczestników z planowaniem działań CIMIC mających wpływ na prowadzenie operacji wojskowych, specyfiką współpracy z organizacjami rządowymi, pozarządowymi i humanitarnymi, a także zasadami pracy z tłumaczem, prowadzenia negocjacji i mediacji.


Podczas kursu zajęcia prowadzone będą przez specjalistów CIMIC z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych, CIMIC Center of Excellence (CCoE) w Hadze, jednostek CIMIC z państw NATO oraz zatrudnionych specjalistów cywilnych z różnych dziedzin (przedstawiciele organizacji rządowych i pozarządowych – Polski Czerwony Krzyż, Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej, Uniwersytet Jagielloński).


„Wymiana doświadczeń w środowisku międzynarodowym jest niezwykle wartościowym elementem szkolenia. Umiejętność pracy w zespole złożonym z żołnierzy różnych państw jest fundamentalna podczas realizacji zadań na misjach zagranicznych” – zaznaczył podczas rozpoczęcia kursu komendant CPdMZ płk Paweł Chabielski.


Kurs organizowany przez Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych odbywa się raz w roku i certyfikowany jest przez CIMIC Center of Excellence.

generuj pdf
go-up
Kontakt

Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach
Wojska Polskiego 300
25-205 Kielce
tel. 261174300
fax. 261174330
cpdmz@ron.mil.pl

    
  • english version
  • BIP