Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
01 października 2019
Przedstawiciele ambasady Kazachstanu odwiedzili CPdMZ
We wtorek, 1 października br. żołnierze ataszatu obrony Kazachstanu złożyli wizytę komendantowi Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych.


Spotkanie miało na celu poszerzenie współpracy z Centrum w obszarze misji pokojowych. Delegacja spotkała się z komendantem Centrum płk. Pawłem Chabielskim, omawiając zakres przyszłej współpracy. Płk Chabielski przedstawił dotychczasowe doświadczenia Centrum w zakresie przygotowania do misji pokojowych, zwracając szczególną uwagę na rozpoczęcie szkoleń przed wyjazdem w ramach PKW UNIFIL w Libanie.

„Polska po 10 latach nieobecności powraca do misji pod auspicjami Organizacji Narodów Zjednoczonych. Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych zajmuje się przygotowaniem personelu pod względem specjalistycznym, w zakresie mandatu misji, podstawowych wartości oraz koncepcji przyjętej podczas realizacji operacji pokojowych ONZ” – dodał płk Paweł Chabielski.

Przedstawiciele Kazachstanu zostali zapoznani z zadaniami wykonywanymi przez Centrum, jak również z historią i salą tradycji, a także bazą szkoleniową i kwaterunkową kieleckiej jednostki. Delegacja z Kazachstanu spotkała się także z uczestnikami międzynarodowego kursu CIMIC Field Worker/Staff Worker, który od poniedziałku realizowany jest w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych.

generuj pdf
Kontakt

Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach
Wojska Polskiego 300
25-205 Kielce
tel. 261174300
fax. 261174330
cpdmz@ron.mil.pl

    
  • english version
  • BIP