Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
26 października 2019
„Zima za kółkiem” w CPdMZ
Zima zbliża się wielkimi krokami, a co za tym idzie oblodzone, śliskie drogi. Wychodząc naprzeciw zimowym warunkom na drogach, w sobotę 26 października br. na terenie Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych odbyły się zajęcia prowadzone przez przedstawicieli Akademii Bezpiecznej Jazdy Zimą pod hasłem „Zima za kółkiem”.

Podczas zajęć współorganizowanych przez kielecką szkołę jazdy elMichta, żołnierze z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych oraz ich bliscy mieli do dyspozycji kilka samochodów, dzięki którym mogli sprawdzić umiejętności jazdy po oblodzonych drogach.

„Po wspólnym porozumieniu postanowiliśmy zrobić prezent dla żołnierzy oraz ich rodzin i przeszkolić ich z jazdy w trudnych, zimowych warunkach. Chcieliśmy pokazać, że z prawami fizyki jeszcze nikt nie wygrał. Wystarczy ułamek sekundy, spóźniony ruch, by doszło do nieszczęścia.” - powiedział Marian Moskal, instruktor doskonalenia technik jazdy w warunkach ekstremalnych.

„Myślę, że takie zajęcia dały nam wgląd w nasze umiejętności, a na pewno przygotowały na to, co może nas już wkrótce spotkać na drodze.” – zaznaczył komendant CPdMZ, pułkownik Paweł Chabielski.

generuj pdf
go-up
Kontakt

Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach
Wojska Polskiego 300
25-205 Kielce
tel. 261174300
fax. 261174330
cpdmz@ron.mil.pl

    
  • english version
  • BIP