Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
24 lutego 2020
Kurs dla kandydatów na oficerów WOT w CPdMZ
W dniach 17-21 lutego br., w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych odbył się kolejny kurs dla kandydatów na oficerów Wojsk Obrony Terytorialnej – słuchaczy Akademii Wojsk Lądowych.

Podczas szkolenia wykładowcy z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych, Dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej oraz Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Kielcach, zapoznali podchorążych z zagadnieniami z zakresu CIMIC, INFO OPS, PSYOPS, zarządzania kryzysowego w Siłach Zbrojnych RP, negocjacji i mediacji, Międzynarodowego Prawa Humanitarnego Konfliktów Zbrojnych oraz ochrony dóbr kultury.

Dużym zainteresowaniem wśród szkolonych cieszyły się zajęcia z zakresu współpracy z mediami, które odbyły się w rozgłośni Radia eM, gdzie reporterzy zapoznali przyszłych oficerów z tajnikami pracy dziennikarzy oraz codzienną działalnością redakcji.

W trakcie pobytu w Kielcach, uczestnicy kursu zwiedzili również Wzgórze Zamkowe z Ośrodkiem Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej, gdzie w budynku byłego więzienia podchorążowie obejrzeli multimedialną wystawę prezentującą przeszłość Kielc i regionu, od powstania kościuszkowskiego po okres PRL.

zdjęcia: CPdMZ, OMPiO

 

generuj pdf
go-up
Kontakt

Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach
Wojska Polskiego 300
25-205 Kielce
tel. 261174300
fax. 261174330
cpdmz@ron.mil.pl

    
  • english version
  • BIP