Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
12 lutego 2021
AKCJA CHARYTATYWNA ŻOŁNIERZY PKW UNIFIL
W Libanie od lat panuje kryzys gospodarczy, wybuch w porcie w Bejrucie oraz pandemia COVID-19 negatywnie odbiły się na sytuacji ekonomicznej kraju, co znacząco wpłynęło na zmniejszenie środków finansowych w budżecie centralnym przeznaczonych na edukację. Żołnierze PKW UNIFIL II oraz III zmiany, nie pozostali obojętni na taki stan rzeczy i podjęli wysiłek pomocowy.

Na ręce dowódcy PKW UNIFIL wpłynęla prośba o pomoc w realizacji remontu szkoły chrześcijańskiej w miejscowości Alma As Sha’b w południowej części Republiki Libańskiej.

Wychodząc naprzeciw pilnym potrzebom, postanowili zorganizować zbiórkę charytatywną, aby zaspokoić, chociaż częściowo, pilne potrzeby placówki oświatowej, kształcącej dzieci w wieku 6 do 13 lat.

Do zbiórki charytatywnej, zainicjonowanej przez polskich żołnierzy, dołączyli żołnierze z Irlandii, Węgier i Malty, którzy tworzą razem międzynarodowy batalion w bazie ONZ w południowo-wschodniej Republice Libańskiej.

„Służąc na misjach poza granicami kraju mamy możliwość poznawać nie tylko odmienną kulturę, ale też jakość życia lokalnych społeczności, między innymi na Bliskim Wschodzie. Skłania to nas do refleksji jak łatwo zapomniec i nie docenić tego, że żyjemy w bezpiecznym kraju z ustabilizowaną sytuacją ekonomiczną” – mówi oficer CIMIC z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych – organizator akcji charytatywnej.

Dzięki zaangażowaniu żołnierzy zebraliśmy znaczną sumę. Cała kwota zostanie przekazana do dyspozycji dyrektora szkoły w miejscowości Alma As Sha’b.

„Kolejny raz polscy żołnierze PKW UNIFIL nie tylko wzorowo zdali egzamin z wypełniania zadań mandatowych, ale też pokazują, że cechuje ich wysoki poziom ematii i przejawiają chęć poprawy jakości edukacji dzieci tam, gdzie pomoc jest najbardziej potrzebna, co przekłada się na pozytywny wizerunek żołnierza polskiego w naszym rejonie odpowiedzialności” -  zaznacza dowódca II zmiany PKW UNIFIL mjr Maciej Jóźwiak.generuj pdf
go-up
Kontakt

Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach
Wojska Polskiego 300
25-205 Kielce
tel. 261174300
fax. 261174330
cpdmz@ron.mil.pl

    
  • english version
  • BIP