Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
05 lutego 2021
Misja: Pokój
Powstała publikacja opowiadająca o udziale żołnierzy Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w operacjach poza granicami kraju pod auspicjami ONZ, NATO, czy też w ramach międzynarodowych koalicji.

 

 

 

Książka opowiada nie tylko o samym zaangażowaniu Polskich Sił Zbrojnych w misje, ale również o emocjach, jakie towarzyszyły żołnierzom podczas tych działań. W trakcie rozmów z redaktor Radia eM Kielce Katarzyną Bernat żołnierze dzielili się swoim doświadczeniem, opowiadali o sukcesach, ale także o chwilach trudnych, które towarzyszyły im w czasie misji poza granicami państwa.

Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych jest placówką, która szkoli żołnierzy m.in. w obszarze współpracy cywilno-wojskowej, międzynarodowego prawa humanitarnego konfliktów zbrojnych, negocjacji, mediacji, świadomości kulturowej, czy ochrony dóbr kultury.

„Prezentowana książka jest opowieścią o misji widzianej oczami konkretnych ludzi. Każdy z nich przeżył to po swojemu i tak też to opowiada. Ale jako komendant Centrum, weteran misji, mąż i ojciec jestem pewien, że ta książka jest potrzebna. Pomoże zrozumieć na czym polega sens służby wojskowej i jak polski żołnierz rozumie swoją powinność niesienia pomocy i stania na straży bezpieczeństwa. Jednocześnie pokaże, że żołnierze też mają uczucia, chwile zwątpienia i zawahania. Jak wszyscy potrzebują wsparcia najbliższych, a czasem chcieliby usłyszeć słowo podziękowania za to, jak wypełniają swoje zadania” – mówi we wstępie książki płk dr Paweł Chabielski komendant Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych.

Dziś pierwsze egzemplarze książki trafiły do naszej jednostki, a w przyszłości mamy nadzieję, że trafią do szerszego grona czytelników, którzy będą chcieli poznać losy bohaterów tej publikacji.

Serdecznie dziękujemy autorce Katarzynie Bernat za ciekawe rozmowy i trud włożony w opracowanie książki.

 

 

 

generuj pdf
go-up
Kontakt

Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach
Wojska Polskiego 300
25-205 Kielce
tel. 261174300
fax. 261174330
cpdmz@ron.mil.pl

    
  • english version
  • BIP