Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
30 kwietnia 2021
Pożegnanie 432. batalionu Civil Affairs w CPDMZ
W piątek, 30 kwietnia 2021 roku w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych odbyło się uroczyste pożegnanie żołnierzy 432. batalionu Civil Affairs, którzy od października 2020 roku stacjonowali w kieleckiej jednostce w ramach rotacyjnej misji Atlantic Resolve.

Podczas uroczystości komendant Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych, w zastępstwie ppłk Paweł Polak podziękował amerykańskim żołnierzom za wspólną służbę, a także wręczył dyplomy uznania oraz figurki Baby-Jagi - nieodłączny symbolu regionu Świętokrzyskiego.

Dowódca 432. batalionu Civil Affairs otrzymał pamiątkowy ryngraf. Żołnierze opuszczający Kielce wpisali się do księgi pamiątkowej i podziękowali za świetną współpracę.

W trakcie uroczystości przywitano również kolejną zmianę żołnierzy 415. Batalionu Civil Affairs, którzy do grudnia 2021 roku stacjonować będą w jednostce na kieleckiej Bukówce.

„Stało się już tradycją, że jednostki Civil Affairs pełniące służbę rotacyjnie w ramach misji Atlantic Resolve działają ramie w ramię z żołnierzami CIMIC z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych. Amerykańscy żołnierze wpisali się już na stałe w nasz kielecki krajobraz.” – powiedział komendant Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych, w zastępstwie ppłk Paweł Polak.

generuj pdf
go-up
Kontakt

Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach
Wojska Polskiego 300
25-205 Kielce
tel. 261174300
fax. 261174330
cpdmz@ron.mil.pl

    
  • english version
  • BIP