Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
06 października 2021
Żołnierze z CPdMZ wzięli udział w sprawdzianie ze sprawności fizycznej
W dniach 5-6 października odbył się sprawdzian ze sprawności fizycznej, w którym udział wzięli żołnierze z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych.

Podczas dwudniowych zmagań sprawdzeniu podlegały takie dyscypliny sportowe jak walka wręcz oraz bieg zespołowy na 3000 m w umundurowaniu polowym.  

W ramach sprawdzianu z walki wręcz żołnierze musieli zademonstrować m.in. obronę przed próbą zaboru broni, sposób skutecznego atakowania karabinkiem, obronę przed zagrożeniem atakiem nożem oraz obronę przed duszeniem przedramieniem.

„Utrzymywanie sprawności fizycznej na wysokim poziomie to obowiązek każdego żołnierza. Wielu żołnierzy z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych przyjeżdża do pracy na rowerach, bądź też biega, dodatkowo żołnierze bardzo chętnie korzystają z siłowni w naszym Centrum – dzięki temu nie mają problemów z kondycją fizyczną, czego dowodem są bardzo dobre wyniki sprawdzianu.” – zaznaczył komendant Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych, czasowo pełniący obowiązki ppłk Jarosław Zdanowicz.

generuj pdf
go-up
Kontakt

Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach
Wojska Polskiego 300
25-205 Kielce
tel. 261174300
fax. 261174330
cpdmz@ron.mil.pl

    
  • english version
  • BIP